گفتگو با دکتر لاهیجی در باره حکم سیزده سال حبس و تبعید عبدالفتاح سلطانی

نوشته شده در توسط

این گزارش برای رادیو فردا تهیه شده است

  

برنامه نظارت بر دفاع از مدافعان حقوق بشر در بیانیه ای صدور حکم سیزده سال زندان و تبعید به براز جان برای عبدالفتاح سلطانی  وکیل دادگستری وبنیانگذار کانون مدافعان حقوق بشر را محکوم کرد.

عبدالفتاح سلطانی پیش از این در اسفند 1390 در دادگاه بدوی به اتهام های تبلیغ علیه نظام، شرکت در تشکیل کانون مدافعان حقوق بشر و دریافت جایزه حقوق بشری نورنبرگ در سال 88 به 18 سال زندان در تبعید محکوم شده بود.

برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر، که برنامه مشترک فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشرو سازمان جهانی مبارزه با شکنجه است این حکم را ناعادلانه اعلام کرده و خواستار لغو آن و آزادی فوری و بدون قید و شرط آقای سلطانی شده است.

دکتر عبدالکریم لاهیجی نایب رئیس فدراسیون  جامعه های حقوق بشر در گفتگویی با شیرین فامیلی به رادیو فردا می گوید صدور چنین حکمی برای یک وکیل دادگستری به دلیل فعالیتهای حرفه ای ش در بیست سال اخیر بی سابقه است:

1 دیدگاه در “گفتگو با دکتر لاهیجی در باره حکم سیزده سال حبس و تبعید عبدالفتاح سلطانی

  1. عبدالفتاح سلطانی را آزاد کنید سازمانهای مختلف حقوق بشر در جهان خواستار آزادی عبدالفتاح سلطانی شدند!براساس اطلاعات دریافتی، آقای عبدالفتاح سلطانی در روز 19 شهریور 1390 در جلوی دادگاه انقلاب اسلامی به وسیله ماموران انتظامی که حکم جلب او را داشته اند دستگیر شده است. بعد از ظهر آن روز، چهار مامور امنیتی بدون داشتن حکم تفتیش منزل و دفتر کار او را بازرسی کردند و تعدادی سی دی، اوراق و اسناد و لپ تاپ فرزندان او را با خود بردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *